اینگیجمنت اینستاگرام

اینگیجمنت اینستاگرام

نرخ تعامل یا اینگیجمنت اینستاگرام چیست ؟

اینگیجمنت اینستاگرام چیست
اینگیجمنت اینستاگرام

اینگیجمنت اینستاگرام که گاهی آن را نرخ تعامل نیز می نامند در واقع نسبتی بین میزان مشارکت کاربران اینستاگرام با محتوایی که تولید کرده‌اید به تعداد کل فالوئرهای شما می باشد . قبل از آپدیت‌های اینستاگرام، اینگیجمنت وجود داشت اما به تعداد لایک و کامنت و ویو ویدیو محدود بود در صورتی که اکنون دنبال کردن هشتگ صفحه‌ی شما،تعامل در آی‌جی‌تی‌وی و استوری را نیز در دل خود محاسبه می کند.

اینگیجمنت ریت اینستاگرام ، یک معیار مهم!!!

 

شما باید به صورت کامل در جریان اتفاقاتی که برای پیجتان می افتد باشید.

یکی از مهمترین فاکتور ها ، این است که بدانید محتوای تولیدی توسط شما تا چه حد برای مخاطبان جذاب است چرا که اصلی ترین هدف از تاسیس یک پیج تجاری ، فارغ از زمینه فعالیتش ، بازاریابی و جذب مخاطب است.حال فکر کنید ابزاری داشته باشید تا تمامی فعالیت ها و میزان تعامل کاربران را پست هایی که شما منتشر می کنید به صورت دائم رصد کند. این قابلیتی است که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است .

پس باید بهترین استفاده را از آن بکنید تا بتوانید پست های خود را در مسیر هدفمندتری منتشر کنید که در نهایت باعث بهبود و پیشرفت فعالیت شما شود.

نحوه محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام چگونه است ؟

اینگیجمنت اینستاگرام

محاسبه اینیگجمنت مساله ای آسان و هموار نمی باشد.

طبق اطلاعات موجود راه‌های گوناگونی برای محاسبه آن وجود دارد. در حالی که اغلب افراد از میزان لایک و کامنت اینگیجمنت را می خواهند به دست بیاورند،  عده‌ای دیگر  بر این عقیده هستند که باید تعداد سیو شدن پست را نیز در این فرمول محاسبه کرد. در این حال نظر دیگری وجود دارد که میزان لایک و کامنت ارزششان یکسان نبوده چراکه بعضی از اکانت‌ها با هزاران لایک تعداد انگشت‌شماری کامنت دریافت می‌کنند که قابل مقایسه با اکانتی که هزاران کامنت دریافت می‌کند و مقدار کمتری لایک می‌شود نیست.

جدا از همه این ها گروهی را داریم که فالوور را ایمپرشن را عامل مهمی برای محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام می دانند.

راه هایی برای محسابه اینگیجمنت اینستاگرام

حال قصد داریم تا ابزارهایی را به شما عزیزان معرفی کنیم تا به سادگی بتوانید نرخ تعامل را حساب کنید :

سایت های زیر ، خارجی و در عین حال رایگان هستند :

SocialBlade

Ninjalitics

Triberr

وبسایت ایرانی و رایگان :

Neolyze


امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد

جهت مطالعه سایر مقالات به بلاگ مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.